Komenda Powiatowa Policji w Pile niedawno wzbogaciła się o dwa nowe, czworonożne wzmocnienia. Hugo, owczarek niemiecki o wilczastym wyglądzie, oraz Chmura, dwuletni owczarek belgijski, są przygotowane do pełnienia ważnych ról w policji.

Hugo specjalizuje się w poszukiwaniu osób zaginionych oraz tropieniu przestępców. Jego umiejętności są wynikiem 4,5-miesięcznego szkolenia, które ukończył razem ze swoim przewodnikiem, st. post. Maciejem Drygasem. Z kolei Chmura, pod okiem st. post. Marcina Okonia, przez ponad pół roku szkoliła się w wykrywaniu narkotyków. Oba psy rozpoczęły służbę w zeszłym roku i już mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Obecnie, w pilskiej jednostce służy czwórka Przewodników Psów Służbowych. Oprócz typowych zadań policyjnych, ich codzienna praca obejmuje także opiekę nad zwierzętami i utrzymanie kojców. Regularne szkolenia są również istotną częścią ich obowiązków. Niedawno mieliśmy okazję obserwować jedno z tych szkoleń i zobaczyć, jak wygląda praca tych niezwykłych funkcjonariuszy.

Praca w policji z udziałem psów służbowych to nie tylko obowiązki, ale również duża satysfakcja. Dla zainteresowanych dołączeniem do szeregów policji dostępne są aktualne warunki rekrutacji, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej komendy.

Źródło: https://pila.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024