W ubiegłym tygodniu, w środku dnia, mieszkańcy centrum miasta byli świadkami nietypowej sytuacji. Policja interweniowała wobec 40-letniego mężczyzny spożywającego alkohol na publicznej ławce. Okazało się, że jego działania miały szerszy kontekst niż początkowo przypuszczano.

Mężczyzna, zaskoczony przez funkcjonariuszy, był na tyle nietrzeźwy, że nie mógł samodzielnie wstać. Obok niego leżał rower, który jak się później okazało, został przez niego skradziony. W trakcie rozmowy z policjantami sprawca przyznał się do kradzieży roweru, jaka miała miejsce na ulicy Bydgoskiej.

W trakcie dalszego dochodzenia policjanci ustalili, że mężczyzna ukradł również butelkę alkoholu ze sklepu na pilskim Zamościu. To zdarzenie miało jednak poważniejszy charakter, ponieważ po kradzieży alkoholu sprawca użył rozbitej butelki do grożenia sprzedawczyni.

Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży rozbójniczej. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa zabezpieczono skradziony rower. Policja prosi właściciela o kontakt w celu odzyskania mienia. Sprawę nadal prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Źródło: https://pila.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024